Veterinární péče o štěně bulteriéra PDF Tisk Email
Napsal uživatel Helena Syslová   
Neděle, 05 Srpen 2012 17:04

 

Veterinární péče o štěně bulteriéra

Ještě před tím, než si štěně přivezete domů, věnujte nějaký čas výběru veterináře. Pokud již nemáte zkušenosti sami, poptejte se po známých, podívejte se na internetové diskuze a také si porovnejte ceny. Nejdražší veterinář rozhodně nemusí být také nejlepší. Zajímejte se o ordinační hodiny a možnost objednání, poskytování pohotovostních služeb a také o to, zda je veterinář ochoten v případě nutnosti dojet k Vám domů. Velmi důležité informace Vám poskytne i první návštěva. Zaměřte se na čistotu čekárny, její vybavení, podobně se rozhlédněte i v ordinaci. Nejdůležitější je přístup veterináře. Veterinář by neměl spěchat, měl by mluvit s Vámi i na Vašeho bulíka a získat si jeho důvěru. Nebude – li Vám veterinář vyhovovat, nebojte se změny – za ošetření bulteriéra platíte plnou cenu, tomu by měla odpovídat i kvalita péče.

Očkování štěněte bulteriéra

Bulteriér musí podstoupit všechna očkování jako jiná štěňata. Stejně tak by měl být pravidelně ošetřen proti parazitům. Ze zákona musí být každý pes naočkován do půl roku věku proti vzteklině. Vhodné je využít ještě kombinovanou vakcínu proti parvoviróze, psince, parainfluenze, leptospiróze a infekční hepatitidě. Očkovací schéma se může lišit podle použité vakcíny, důležité je vždy dodržet přesně dohodnuté termíny- zvláště u štěňat by při delší pauze bylo nutné naočkovat vše znovu. Můžete zvolit i další očkování, například proti lymské borelióze nebo respiračním onemocněním.

I preventivní péče je důležitá

I s bulteriérem se vyplatí chodit na preventivní prohlídku- třeba při pravidelném očkování. Veterinář může poznat ještě v zárodku nemoc, kterou byste hned neodhalili. Zhodnotí celkový stav štěněte, prohlédne kůži a srst, oči a uši. Vyšetření krve může také mnohé napovědět a zásah může být proveden včas. Veterinář také potvrdí, zda se štěně správně vyvíjí a v případě menších obtíží může nasadit hodné vitamínové preparáty. Poradí Vám také nejvhodnější krmivo pro Vašeho bulteriéra a můžete se zeptat na vše, co Vám není jasné. Při preventivní prohlídce je možné i upravit drápky.

Zajímejte se o ceny a následnou péči

Veterináři mohou různé zákroky provádět různými způsoby a za využití všemožné techniky. Proto se mohou ceny zákroků značně lišit. U některých veterinářů se provádí pouze zákrok, o pooperační péči se pak musíte postarat sami. Jinde Vám bude nabídnuto umístění bulíka ve zvláštní místnosti, která je vybavena i pro zásah v případě pooperačních komplikací. Cenu mohou ovlivnit i použité léky a případné předoperační vyšetření. Zde pak záleží na Vás, jakou úroveň péče pro svého bulteriéra zvolíte.

 
 
Copyright © bulterierka.czsurf.cz - všechna práva vyhrazena. Anglický bulteriér. Joomla Templates by templatejoomla. Joomla Templates sponzoruje Best of Joomla!